Taghazout Skatepark DIY

Iniciativa make life skate life • maroko • 2017

V prosinci 2017 jsem byl součástí komunitní výstavby skateparku v marockém surfovém městečku Taghazout. Výstavbu organizovala dobročinná organizace Make Life Skate Life za pomoci finančních darů od dobrovolníků a sponzora Levi’s Skateboarding.  Stavba trvala 3 týdny a zúčasnilo se jí přes 80 dobrovolníků z celého světa. To se promítlo také na atmosféře, která byla po celou dobu přátelská a motivující podílet se na vzniku něčeho smysluplného. Nevzniklo totiž jen hřiště pro úzkou skupinu lidí, ale vznikl hlavně prostor, kde lidé můžou trávit svůj volný čas zdarma bez rozdílu věku pohlaví nebo náboženství. Místo pro setkávání, odpočinek nebo způsob seberealizace. A že tento počin ocení hlavně děti, bylo znát už v průběhu stavby, kdy chodili přikládat ruku k dílu. Skatepark se tak stal společným dílem nás všech, které doufejme bude odkazovat na možnost změny a touhu vytvořit něco, co přinese ne peníze, ale hlavně radost a potěšení, něco, pro co má smysl se snažit.

„Stavba vznikala organicky. Přes 80  dobrovolníků z celýho světa hnala motivace vzniku něčeho jim velmi blízkého. A touha být u toho.“
Důkaz o výjimečnosti skejtové komunity:
„Lidé, co se nikdy neviděli, přijeli přes půlku světa, postavit skatepark pro veřejnost!”
„Díky skvělé lokaci skateparku vzniklo místo s magickým výhledem na moře. Když už vás skateboarding příliš unaví, můžete místní vyzvat v šachách.”

Další projekt